OTWP w Powiecie Sztumskim rozstrzygnięty!

W dniu 12 kwietnia 2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie odbyły się eliminacje powiatowe XXXiX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Otwarcia turnieju dokonali: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sztumie d-h Zygmunt Smoliński oraz Komendant Powiatowy PSP w Sztumie mł. bryg. Tomasz Banach. Jury pracowało w składzie: przewodniczący – st. asp. Piotr Szwamber, członkowie:
st. kpt. Wojciech Frąckowiak, ogn. Admin.

W konkursie uczestniczyło 41 uczniów podzielonych na trzy grupy wiekowe (I gr. szkoły podstawowe, II gr. gimnazja, III gr. szkoły ponadgimnazjalne). Uczestnicy zostali wyłonieni w drodze eliminacji gminnych oraz środowiskowych. Turniej składał się z testu pisemnego oraz finału ustnego połączonego z częścią praktyczną z zakresu znajomości sprzętu strażackiego i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

I grupa:

1. : Anastazja Karpiniak – Szkoła Podstawowa w Myślicach,
  2. : Anna Chrościcka – Zespół Szkół w Starym Targu,
  3. : Julia Wąsicka – Zespół Szkół w Starym Targu.

II grupa:

1. : Radosław Letkiman – Gimnazjum Publiczne w Przezmarku,
  2. : Jakub Kosuda – Gimnazjum Publiczne w Przezmarku,
  3. : Anna Czerska – Gimnazjum Publiczne w Przezmarku.

III grupa:

1. : Karolina Urbanowicz – Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Targu,
  2. : Adrian Grzywak – Zespół Szkół w Dzierzgoniu,
  3. : Maciej Nowicki – Zespół Szkół w Dzierzgoniu.

Fundatorami nagród oraz poczęstunku dla uczestniczących w zmaganiach byli: Starostwo Powiatowe w Sztumie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówka Terenowa  w Sztumie, Bank Spółdzielczy w Sztumie, Cukiernia „Ciacho” Pan Ryszard Kozakiewicz w Sztumie.

Do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2016r. o godz. 10:00 w Grodzisku OWIDZ g. Starogard Gdański zakwalifikowane zostały osoby z pierwszych miejsc w każdej grupy wiekowej.