Śmiertelny wypadek w Dąbrówce Malborskiej. W wypadku zginęła kobieta.

Tragiczny wypadek miał miejsce dziś rano na drodze wojewódzkiej nr 515 w Dąbrówce Malborskiej (pow. sztumski, woj. pomorskie). Śmierć na miejscu poniosła 28-letnia kobieta, dwie osoby zostały ranne.

Do zdarzenia doszło około godz. 8.40 w rejonie skrzyżowania dróg – wojewódzkiej nr 515 i lokalnej w m. Dąbrówka Malborska. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący busem volkswagen chcąc ominąć stojący na przystanku autobus doprowadził do czołowego zderzenia z ciągnikiem siodłowym marki Scania z naczepą. W rezultacie zdarzenia śmierć poniosła 28-letnia pasażerka busa. Druga z jadących busem kobiet w ciąży oraz kierowca pojazdu zostali odwiezieni z obrażeniami ciała do szpitala. Kierujący samochodem ciężarowym kierowca nie doznał obrażeń ciała. Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Malbork i Sztum oraz OSP Szropy i Bukowo. Czynności dochodzeniowe prowadzone były pod nadzorem przybyłego prokuratora. Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu VW T4, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz rozwinięciu linii gaśniczej w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Ponadto wykonano dostęp do dwóch osób poszkodowanych z pojazdu VW przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz udzielono pomocy personelowi medycznemu w transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia.

Kategoria INT