STRAŻACKA PACZKA

„Póki czas macie – dobro czyńcie”
(Św. Paweł)

Sztumscy strażacy w ślad ubiegłego roku wyszli z inicjatywą „strażackiej paczki” dla jednej z rodzin naszego powiatu. W dzień przed wigilią strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie udali się do jednej z rodzin zamieszkałych w gminie Stary Dzierzgoń przekazując jej zakupiony artykuł gospodarstwa domowego. Rodzinę tworzą Państwo Wioletta i Marcin wraz z dziećmi. W tym roku strażacy po zbiórce pieniężnej wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych tutejszej jednostki zdecydowali się na zakup mebli kuchennych .

Kierownictwo sklepu „PSB-Mrówka” w Malborku na wieść o inicjatywie strażaków ufundowało ponadto słodycze dzieciom zaś sztumski „Ulinex” obdarował nas rabatem przy zakupie artykułów szkolnych dla dzieci.

Podobnie jak ubiegłego roku pomysł strażackiej paczki narodził się spontanicznie i w ciągu kilku dni ją zrealizowano.