NARADA ROCZNA KADRY KIEROWNICZEJ PSP

25 lutego 2019 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się odprawa kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa pomorskiego.

W naradzie uczestniczyli:

• Kazimierz Smoliński – poseł na Sejm RP,
  • nadbryg. Marek Jasiński – zastępca komendanta głównego PSP,
  • Mariusz Łuczyk – wicewojewoda pomorski,
  • ppłk Ryszard Storczyk – zastępca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku,
  • płk SG Andrzej Prokopski – komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku,
  • dr Tomasz Szturo – zastępca dyrektora ds. edukacji i zbiorów Muzeum II Wojny Światowej,
  • st. asp. Tomasz Richert – przewodniczący Pomorskiej Międzyregionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”,
  • asp. sztab. Mariusz Paprocki – przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”,
  • ksiądz kanonik Dariusz Juszczak – kapelan strażaków Diecezji Elbląskiej,
  • szefowie zakładowych służb ratowniczych:
  • Grzegorz Bulwa – komendant Portowej Straży Pożarnej w Gdyni,
  • Jarosław Chodnicki – kierownik ZSR Gdańskiej Stoczni Remontowej,
  • Jerzy Kowalczyk – Szef Ochrony Przeciwpożarowej Grupy Polpharma S.A.,
  • Marek Labuda – komendant Zakładowej Straży Pożarnej Pomorski PERN S.A.,
  • Piotr Pryczkowski – komendant Lotos Straż Sp. z o.o.,
  • Karol Madej – zastępca dyrektora Zarządu Portowej Straży Pożarnej „Florian” Sp z o.o.,
  • Piotr Rudo – komendant Zakładowej Lotniskowej Straży Pożarnej,
  • komendanci miejscy/powiatowi PSP,
  • dowódcy jednostek ratowniczo – gaśniczych,
  • naczelnicy wydziałów KW PSP.

Zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Socha przywitał przybyłych gości. Następnie poszczególni naczelnicy KW PSP omówili zagadnienia z zakresu własnych wydziałów.

Zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Dariusz Żywicki dokonał syntetycznego omówienia wydatkowania wszystkich środków finansowych na jednostki PSP oraz OSP w latach 2015 – 2018 w podziale na poszczególne powiaty województwa pomorskiego.

Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński omówił zaangażowanie pomorskich parlamentarzystów w działania na rzec poprawy bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej w województwie pomorskim.

Zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński podziękował wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom PSP za zaangażowanie w wykonywanie zadań oraz przedstawił cele i kierunki na rok 2019.

Wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk wyraził podziw i szacunek dla profesjonalizmu, wielkiego zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego.

Rok 2018 w krótkim podsumowaniu liczbowym:

• 1671 strażaków PSP pełni służbę w województwie pomorskim,
  • 29526 zdarzeń (średnio jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały co 17 min. 48 s),
  • 3401 obiektów poddano sprawdzeniu w ramach czynności kontrolno – rozpoznawczych,
  • 1730 osób przeszkoliła PSP w zakresie różnych dziedzin ratownictwa i specjalizacji.

Opracowanie: st. kpt. Łukasz Płusa,

Zdjęcia: Sławomir Nagalski.